x
Okul Kıyafetleri

ALIŞVERİŞE BAŞLA

OKUL KIYAFETLERİ

     Eğitim ve öğretim yıllarının başlangıç zamanları veliler arasında en çok konuşulan şeyler:       

 -okul kıyafetleri serbest mi?

 -yeni okul kıyafetleri alınması gerekir eskiler küçük artık.

 -okul kıyafetleri yönetmeliği değişiyor mu?

 - okul kıyafetleri serbest mi 2014 yılı içerisinde.

      Ama bir türlü netleşmez okullar açılsa bile ara dönemlerde veya eğitim öğretim yılı ortasında okul kıyafetleri serbest veya okul kıyafetleri değişiyor diye söylentiler çıkar. Ama en sonunda tekrar formaya dönülür belirli bir forma belirlenir ve çocuklar okula giderken onu giyerler.

    Milli Eğitim Bakanlığı belirlediği yönetmeliklere uygun olarak MEB okul kıyafetleri belirler ve okullardan buradan yola çıkar ve kendi formalarını çeşitli izinler alarak belirlerler. Belirlenen kıyafetler velilere bildirilir ve öğrenci velileri okul kıyafetleri kataloğu inceleyerek öğrencilere uygun olan yeni okul kıyafetlerini alırlar.

   Okul kıyafetleri yönetmeliğine göre öğrenciler yönetmelik dışına çıkamaz, siyasi semboller içeren kıyafetler giyemez ve siyasi semboller içeren aksesuarlar takamaz, kirli ve yırtık düzenli giyinmek zorundadırlar, İnsan sağlığını olumsuz yönde etkileyen ve mevsim şartlarına uygun olmayan kıyafetler giyemez, okul içinde baş açık, saçlar temiz ve boyasız olarak bulunur, makyaj yapamaz, bıyık ve sakal bırakamaz. 

   Çağımızın en büyük kolaylığı olan internet bu konuda da bizlere kolaylık sağlamaktadır. Okul kıyafetleri kataloğunu inceleyerek okulunuza uygun olan okul kıyafetini alıp okul koşuşturması içinde bu işlerini kolaylaştırabilirler. Ben hesabımı bilirim internetten almam kartımda yok zaten ya da kart numaramı şifremi vermem diye aklınızdan geçiriyorsanız o da artık dert değil kapıda nakit veya kartla ödeme yapabiliyorsunuz.

   Okullar açılırken defter kitap almakla uğraşırken birde mağazalarda dolaşıp kıyafet almaya gerek kalmadı okul kıyafetleri kataloğu inceleyerek bir tıkla uygun okul kıyafetini alabilirsiniz.


<
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.